Wskazówki dotyczące pielęgnacji 

Stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji jamy ustnej, to dopiero pierwszy krok na drodze do mocnych i zdrowo wyglądających zębów. Poniżej znajdziesz szereg użytecznych wskazówek, jak właściwie dbać o jamę ustną. 
Techniki szczotkowania zębów
Szczotkowanie zębów stanowi podstawowy element codziennego życia. Ale nie każdy wie, jak prawidłowo szczotkować zęby. Oto wskazówki, jak należy to robić.
Świeży oddech
Jedna czwarta ludzkości cierpi, chociażby tymczasowo, z powodu nieprzyjemnego oddechu, a 6% zmaga się z tym problemem przez cały czas. Nieprzyjemny oddech - choroba zwana też halitosis - rozwija się, gdy bakterie w jamie ustnej rozkładają resztki jedzenia i produkują aceton, siarczki i inne nietrwałe substancje.

Kilka prawdopodobnych przyczyn halitosis:
1. zła higiena jamy ustnej;
2. zmniejszona ilość śliny;
3. problemy ze zdrowiem, nie tylko w obszarze jamy ustnej!
Pasta do zębów, która pomaga w przypadku nieprzyjemnego oddechu, powinna usuwać cały osad nazębny skutecznie i łagodnie. Substancje antybakteryjne i specjalne składniki zapachowe mogą również poprawić ten stan.
Dzieci
Pielęgnacja pierwszych zębów dziecka jest bardzo ważna. Zęby te pomagają gryźć i żuć jedzenie, są niezbędne dla prawidłowej wymowy, utrzymują właściwą przestrzeń i miejsce dla stałych zębów. Są one bardziej podatne na próchnicę, ponieważ szkliwo zawiera mniej minerałów, a to ułatwia kwasom ich uszkodzenie. Stosowanie pasty z fluorem, jak tylko pojawią się pierwsze ząbki, pomaga wzmocnić szkliwo i zapobiegać próchnicy. Ponieważ dzieci połykają pastę podczas mycia zębów (nawet do 30%), pasta dla małych dzieci nie powinna zawierać więcej niż 500 ppm fluoru.

Co robić, aby mleczne zęby pozostały zdrowe?
  • Daj przykład dobrej higieny jamy ustnej.
  • Myj zęby dziecka 2 razy dziennie. Zęby małych dzieci w wieku do 3 lat powinny być myte przez rodziców. Dzieci w wieku 4–6 lat powinny myć zęby same, z pomocą i pod kontrolą rodziców.  
  • Stosuj miękkie szczoteczki oraz ilość pasty z fluorem, przeznaczonej dla dzieci, wielkości ziarnka grochu.
  • Stosuj dobrze zbilansowaną dietę i ogranicz niezdrowe przekąski.
  • Odwiedzaj z dzieckiem regularnie dentystę.
Zęby bez próchnicy
Próchnica zębów to najczęstszy problem dotyczący zarówno dzieci jak i dużej grupy dorosłych. Powoduje uszkodzenia materii organicznej oraz tkanek twardych. Próchnica powstaje, gdy bakterie w jamie ustnej rozkładają resztki pokarmowe - szczególnie węglowodany i cukry - i produkują kwasy. Z czasem, te kwasy mogą uszkodzić szkliwo zębów i spowodować próchnicę.

Mocne i zdrowe szkliwo

Erozja szkliwa jest powszechną i dość nową chorobą zębów, która dotyka wielu dorosłych, jak i dzieci na całym świecie. Erozja szkliwa, znana również jako erozja zębów to utrata budulca zębów, która może być spowodowana przez wiele czynników, w tym żywność i napoje zawierające kwasy (np. soki owocowe), dlatego wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wagi tego problemu. Utrata szkliwa sprawia, że zęby są bardziej żółte i cieńsze, a także wpływa na pęknięcia i wrażliwość zębów.
Białe zęby
Olśniewająco białe zęby dodają blasku każdemu uśmiechowi. Jednakże nie każdy został obdarzony przez naturę lśniącymi białymi zębami. Najczęstszymi przyczynami zmiany koloru zębów oraz powstawania przebarwień są wiek, tytoń oraz kawa i herbata. Wybielanie zębów to proces w wyniku, którego następuje rozjaśnienie koloru zębów oraz usunięcie przebarwień.
Pełna pielęgnacja
Jeśli chcesz zadbać o swoje zęby i zapewnić im pełną ochronę, wybierz pastę, która zapewnia szerokie spektrum działań. Pasty, które dbają o różne potrzeby, zwane są wielofunkcyjnymi. Łączą w sobie różne działania, aby zapewnić pełną ochronę.
 
PRODUKTY Poznaj ofertę past Vademecum WIĘCEJ
FILM Zobacz, jak doskonale chronić zęby przed próchnicą! WIĘCEJ
REKOMENDACJA Zapoznaj się z atestami, certyfikatami i wynikami badań. WIĘCEJ